Piirihallitus 2019-2020

Sähköpostiosoitteet ovat etunimi.sukunimi@lions.fi

Piirikuvernööri DG Hannu Hertti
LC Padasjoki
040 503 7345
Alhontie 170, 17710 Torittu


1. varapiirikuvernööri VDG Nina Moilanen
LC Vihti/Nummela
040 8339218
Hevonojantie 17, 03400 Vihti

2. varapiirikuvernööri Eija Björkbacka
LC Nurmijärvi Kanerva
040 722 9922
Kermintie 3, 05100 Röykkä

Piirisihteeri Raija Alonen
LC Hämeenlinna/Linnattaret
050 407 8863
Toiveidenkuja 5, 13100 Hämeenlinna
Rahastonhoitaja Hannu Ojala
LC Kärkölä
050 375 9620
Arhamankatu 4, 15230 Lahti

IPDG Ritva Kajaala

LC Riihimäki/Kristalli
040 587 9915
Kartanonkuja 1, 11710 Riihimäki


I Alue

1. lohko Pj Tarja Lindstedt
LC Parola/Fredrikat
040 7677 374
Lehdesmaantie 6, 13720 Parola

Klubit (5): Hämeenlinna, Hämeenlinna/Renko, Hämeenlinna/Tawasti, Parola, Parola/Fredrikat

2. lohko Pj Erkki J. Vilen
LC Lammi
0400 482 225
Kalliotie 7, 16900 Lammi

Klubit (7): Hauho, Hämeenlinna/Aulanko, Hämeenlinna/Liinut, Hämeenlinna/Linnattaret, Hämeenlinna/Wanaja, Lammi, Tuulos

3. lohko Pj Jari Sankala
LC Tervakoski
040 5497708
Paperintekijäntie 7 B 5, 12400 Tervakoski

Klubit (4): Hämeenlinna/Birger, Janakkala/Idat, Janakkala/Turenki, Tervakoski

II alue

1. lohko Pj Ritva Nepponen
LC Loppi/Maijastiinat
0405838464
Holmelantie 9,12700 Loppi

Klubit (6): Hausjärvi, Hausjärvi/Helmi, Hausjärvi/Lukot, Loppi, Loppi/Maijastiinat, Loppi/Marski

2. lohko Pj Ismo Kajaala
LC Riihimäki/Kara
045 315 0677
Kartanonkuja 1, 11710 Riihimäki

Klubit (5): Riihimäki, Riihimäki/Kara, Riihimäki/Kristalli, Riihimäki/Mixed, Riihimäki/Uramo

3. lohko Pj Merja Vainio
LC Forssa/Jokivarsi
040 551 4353
Kartanonkatu 15 C 44, 30100 Forssa

Klubit (6): Forssa, Forssa/Flores, Forssa/Jokivarsi, Forssa/Kuha, Forssa/Wahren, Tammela

III alue

1. lohko Pj Jari Nisula
LC Lahti
040 560 9741
Kankolankatu 8 as 3, 15950 Lahti

Klubit (3): Lahti, Lahti/Vellamot, Lahti/Vesijärvi

2. lohko Pj Sirpa Vaahto
LC Lahti/Ankkurit
050 490 6129
Löytynkatu 3 D, 15900 Lahti

Klubit (5): Lahti/Ankkurit, Lahti/Kariniemi, Lahti/Laune, Lahti/Masto,
Lahti/Tiirismaa
IV alue

1. lohko Pj Antti Alhola
LC Padasjoki
0400 617 375
Otsonpolku 1, 17500 Padasjoki

Klubit (5): Asikkala, Asikkala/Kanava, Asikkala/Päijänne, Kuhmoinen, Padasjoki

2. lohko Pj Anne Rajala
LC Orimattila/Leonat
0400 734 392
Kalliorinne 16, 16350 Niinikoski

Klubit (5): Nastola, Nastola/Helmet, Orimattila, Orimattila/Leonat, Orimattila/Viljamaa

3. lohko Pj Anne Kortelainen
LC Hollola/Kapatuosio
040 724 4170
Kullervontie 1 As 1, 15870 Hollola

Klubit (5): Hollola, Hollola/Kapatuosio, Hollola/Pirunpesä, Kärkölä, Salpakangas

V alue

1. lohko Pj Kirsi Suikkanen
LC Kellokoski/Annat
040 700 1372
Carlanderintie 3 as 2, 04500 Kellokoski

Klubit (5): Kellokoski, Kellokoski/Annat, Kerava, Kerava/Kivi, Jokela

2. lohko Pj Mauri Puljujärvi
LC Järvenpää/Jannet
0400 891 779
Pietolankatu 30, 04401 Järvenpää

Klubit (8): Tuusula, Tuusula/Hyrylä, Tuusulanjärvi, Järvenpää, Järvenpää/Ainot, Järvenpää/Jannet, Järvenpää/Jean Sibelius, Järvenpää/Vennyt ja Jussit

VI alue

1. lohko Pj Ensio Ruotsalainen
LC Hyvinkää/Viertola
040 352 9190
Temmontie 1 A 3, 05400 Jokela

Klubit (6): Hyvinkää, Hyvinkää/Höffinga, Hyvinkää/Paavola, Hyvinkää/Puolimatka, Hyvinkää/Sveitsi, Hyvinkää/Viertola

2. lohko Pj Kari Suomela
LC Rajamäki
040 351 2590

Tenholankaari 4-6 A3, 05200 Rajamäki

Klubit (6): Klaukkala, Klaukkala/Leat, Nurmijärvi, Nurmijärvi/Kanerva, Nurmijärvi/Rock, Rajamäki

3. lohko Pj Veijo Korpinen
LC Pusula
0400 711 885
Mattilantie 4 A10, 03850 Pusula

Klubit (5): Karkkila, Pusula, Vihti, Vihti/Hiidenvesi, Vihti/Nummela

Toimialat ja työryhmät

Kunnia ja PDG Ritva Kajaala
LC Riihimäki/Kristalli
040 587 9915
Kartanonkuja 1, 11710 Riihimäki


Viestintä ja PR Outi Kyöstilä
LC Orimattila/Leonat
044 548 2260
Orimattilantie 259 B, 16270 Villikkala


Webmaster Osmo Niiranen
LC Lahti/Vesijärvi
040 508 7588
Kilpiäistentie 45 A 15240 Lahti

Kokous/tapahtumat Pirkka Ahola
LC Padasjoki
0400 939425
Porasantie 410, 17630 Vesijako

GLT koulutus/valmennusohjelma
Jami Virta LC Jokela

0400 439 498
Takojankaari 11, 05400 Jokela

GMT jäsenohjelma Lauri Vainio
LC Hämeenlinna/Birger
040 558 7888
Kirkkotie 75, 12400 Tervakoski

LCIF Kaisa Vainio
LC Janakkala/Idat
040 581 9834
Kirkkotie 75, 12400 Tervakoski

Nuoriso-ohjelma Tarja Salomäki
- nuorisovaihto, nuorisoleiri, Leot
LC Hämeenlinna/Liinut
040 579 7709
Mommilantie 23, 16900 Lammi

Rauhanjuliste Kirsi Tevajärvi-Pärssinen
LC Asikkala/Kanava
040 756 1166
Impivaarantie 3, 17200 Vääksy

GST Palvelu-ja varainhankinta Esa Salonen

joulukortit, arvat, tee hyvä teko, Forward-ohjelma
LC Riihimäki/Kara
050 413 0395
Teerikatu 8, 11130 Riihimäki

Veteraaniohjelma Matti Kulmala
LC Tuusula
040 538 5515
Kiekontie 1 D 25 04320 Tuusula

Joulupata Vesa Rauttu

LC Järvenpää/Sibelius
040 550 8445
Tasettikuja 6, 04460 Nummenkylä

Lions Quest Jari Nisula
LC Lahti
040 560 9741
Kankolankatu 8 as 3, 15950 Lahti

Sri Lankan Lions-ystävät ja Kummilapset

Matti Paavola
LC Lahti
040 544 1228
Päivälänkatu 17 A 2, 05830 Hyvinkää

ARS Teppo Valtonen

LC Hämeenlinna/Tawasti
0400 513 887
Halmekatu 2, 13130 Hämeenlinna

Liikenneturvallisuus Ilpo Inkiläinen
LC Kalvola/Iittala
0400 919 850

Ympäristöasiat Timo Ståhl

LC Kärkölä
Joentaustantie 355 16670 LAPPILA
0400717320


Piirihallitus 2018-2019